تعریف مقدماتی بیت‌کوین (Bitcoin)

بیت کوین چیست: پاسخ کلی به تمام سوالات در مورد بیت کوین

لیست مطالبی که در این مقاله در مورد بیت کوین یاد خواهید گرفت: تعریف مقدماتی بیت‌کوین هدف اصلی بیت کوین چیست؟ استخراج بیت کوین چیست؟ کیف پول بیت کوین (Bitcoin Wallet) چیست؟ بیت کوین توسط چه کسی ابداع شده است؟ درآمد بیت کوین چیست؟   تعریف مقدماتی بیت‌کوین (Bitcoin)     بیت کوین (Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده‌ای  (cryptocurrency) غیرمتمرکز می‌باشد. غیرمتمرکز یعنی هیچ بانک، و یا موئسسه مالی نمی‌توانند کنترل این شبکه را به دست بگیرند و در یک کلام هیچ کس مالک اصلی آن نیست،...

لیست مطالبی که در این مقاله در مورد بیت کوین یاد خواهید گرفت:

تعریف مقدماتی بیت‌کوین

هدف اصلی بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین (Bitcoin Wallet) چیست؟

بیت کوین توسط چه کسی ابداع شده است؟

درآمد بیت کوین چیست؟

 


تعریف مقدماتی بیت‌کوین (Bitcoin)


 

 

بیت کوین (Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده‌ای  (cryptocurrency) غیرمتمرکز می‌باشد. غیرمتمرکز یعنی هیچ بانک، و یا موئسسه مالی نمی‌توانند کنترل این شبکه را به دست بگیرند و در یک کلام هیچ کس مالک اصلی آن نیست، درست مثل اینترنت که هیچ شخص و یا موئسسه ای مالکیت آن را نمی تواند داشته باشد.

در سیستم های پرداخت سنتی پول تولید شده توسط دولت ها، با پشتیانی طلا انجام می شود، در اصل یعنی ارزش پول‌های رایج در یک کشور به واسطه‌ای طلاهای موجود در بانک مرکزی هر کشور می باشد، پس اسکناس به تنهایی ارزشی طلا تنها یک کاغذ بی ارزش می‌باشد.

 در بیت کوین بر خلاف سیستم های پرداخت سنتی فاقد هر گونه پشتوانه می‌باشد و ارزش آن به خود بیت کوین است، در این ارز دیجیتال به محض اینکه بیت کوینی دریافت کردید مانند سکه و طلا ارزش بالایی خواهد داشت.

شما با بیت کوین می توانید بدون اعتماد به شخص، موئسسه و یا نهادی به تمام جهان و به صورت مستقیم و بدون واسطه بیت کوین ارسال کنید.

 


هدف اصلی بیت کوین چیست؟


 

 

هدف اصلی از بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده، انتقال و پرداخت‌های مالی بدون وجود هر گونه نظارت نفر سوم مانند بانک‌ها‌ و یا دولت هاست،با این کار قدرت اصلی در مبادلات مالی از کنترل دولت ها درآمده و کاربران کنترل اصلی را به عهده می‌گیرند، که با این کار انحصار طلبی از دست دولت ها کوتاه شده و این خود مردم هستند که قدرت اصلی را به دست می‌گیرند. که این یکی از مهمترین ویژگی‌های بیت کوین یعنی غیرمتمرکز بودن آن است.

در حاضر بیت کوین را در کشورهای مختلف جهت انجام پرداخت ها پذیرفته‌اند، و هرکس می‌تواند به راحتی یک کیف پول مجازی ایجاد کند.

 


کیف پول بیت کوین(Bitcoin Wallet) چیست؟


 

کیف پول بیت کوین(Bitcoin Wallet)

جهت نگهداری ارزهای دیجیتالی نیاز به یک کیف پول مناسب دارید و هر کس بر اساس شرایط خود یک کیف پول بهینه را انتخاب می‌کند.انتخاب کیف پول سلیقه‌ای می باشد، و هر کس نسبت به نوع شرایط آن را انتخاب می کند. به عنوان مثال کسی که کامپیوتر شخصی ندارد، کیف پول موبایل و یا وب را بهترین گزینه می داند.

در حال حاضر بهترین گزینه که مورد استقبال اکثر کاربران می‌باشد کیف پول، بلاک چین (Blockchin)  می‌باشد.

 

 


استخراج بیت کوین چیست؟


 

استخراج بیت کوین پروسه‌ای است که به وسیله آن  توسط ماینینگ کردن (استخراج کردن ارز) ارز های دیجیتالی ایجاد می‌شوند، که این پروسه شامل الگوریتم های پیچیده می باشد که در آن بلاک هایی را ایجاد می‌کند، که در دفتر عمومی (کیف پول) تمام تراکنش های بیت کوین ها ثبت می شوند.

با توجه به تعریف بیت کوین در مورد غیر متمرکز است، پس برای ادامه بقاء نیاز به توزیع و تایید تراکنش ها نیاز دارد. استخراج  برای ایجاد انگیزه و پایداری در شبکه  و تولید بیت کوین طراحی شده است.

یکی از ویژگی های استخراج بیت کوین به دست آوردن ارز با دستگاه های ارز دیجیتال می باشد. البته این دستگاه ها هزینه هایی از جمله: دستگاه ماینر  هزینه های برق  را نیز در بر خواهد داشت که از درآمد به دست آمده از استخراج کسر خواهد شد.


بیت کوین توسط چه کسی ابداع شده است؟


 

 

بیت کوین توسط چه کسی ابداع شده است؟

 

ایده اولیه بیت کوین  را شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، بیان کرد، که بیت کوین را به عنوان یک سیستم پرداخت الکتورنیکی مردم گرایانه که خود مردم قدرت اصلی را با امنیت بالا  داشته باشند، معرفی کرد.

البته در اکثراً در بیشتر موارد هیچ کس نمی‌داند که ساتوشی ناکاموتو کیست، و دلیل این گمنامی هنوز معلوم نشده است،

مالکیت بیت کوین محرمانه است

در دنیای دیجیتال که جرائم اینترنتی و هک همیشه در سایه‌ی آن است، کسانی که سرمایه گذاری‌های بزرگی در بیت کوین دارند، به تناسب سرمایه و ریسکی که می‌کنند دوست دارند ناشناس بمانند، تا از خطر محدودیت‌های قانونی. یا هک شدن دور بمانند، و یا اینکه کل سرمایشان را در چند کیف پول ذخیره کنند.

 

نظرات کاربران

دیدگاه خود با ما در میان بگذارید

اطلاعیه در رابطه با خرید و فروش

در حال حاظر تمامی مراحل احراز هویت از طریق پشتیبانی واسطک در تلگرام صورت می گیرد. لطفاً پس از اتصال فیترشکن خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به پشتیبانی متصل شوید.

اتصال به پشتیبانی تلگرام واسطک
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ثبت نام
حساب کاربری دارم ورود
نام خود را به فارسی وارد کنید
نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کنید
شماره موبایل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نام گاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید
تکرار گذرواژه خود را وارد کنید
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ورود
حساب کاربری ندارم ثبت نام
نام کاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید