نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی در ماینر ها به چه میزان است؟

نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی در ماینر ها به چه میزان است؟

صورتحساب برق مصرفی در ماینر ها: یکی از دغدغه ها در رابطه با استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال این است که مراکز استخراج این ارزها بیش‌ازحد برق مصرف می‌کنند. همچنین روند بررسی و تأیید معاملات ارزهای دیجیتال ممکن است شرایط محیط زیست جهانی را از آنچه هست بدتر کند، و اکثراً مشتاقنتد که بدانند متوسط هزینه برق مصرفی برای یک دستگاه ماینر چقدر می باشد؟ مشخص است که این مسئله وجود دارد. هزینه‌های برق بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های عملیاتی مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل، استخراج‌کنندگانِ ارزهای دیجیت...

صورتحساب برق مصرفی در ماینر ها:

یکی از دغدغه ها در رابطه با استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال این است که مراکز استخراج این ارزها بیش‌ازحد برق مصرف می‌کنند. همچنین روند بررسی و تأیید معاملات ارزهای دیجیتال ممکن است شرایط محیط زیست جهانی را از آنچه هست بدتر کند، و اکثراً مشتاقنتد که بدانند متوسط هزینه برق مصرفی برای یک دستگاه ماینر چقدر می باشد؟

مشخص است که این مسئله وجود دارد. هزینه‌های برق بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های عملیاتی مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل، استخراج‌کنندگانِ ارزهای دیجیتال تلاش می‌کنند هزینه‌های عملیاتی را تا حد امکان کاهش دهند و حاشیه‌ی سود آن را با استفاده از منابع ارزان‌قیمت برق به حداکثر برسانند.

در ایران مصرف ماینر ها را می توان با یک حساب سرانگشتی حساب کرد، به طور مثال فرض می کنیم که از یک دستگاه Antminer S9i 14Th استفاده می کنیم، متوسط میزان برق مصرفی این دستگاه   (میزان برق مصرقی هر دستگاه متفاوت می باشد، ولی به صورت میانگین) 1320W در نظر می گیریم، هر دستگاه ماینر به صورت متوسط 6.2 آمپر میزان مصرف دارد(میزان آمپر برق خانگی 25 آمپر می باشد)، و البته یک کابل 6*2 (یعنی دو رشته سیم که هرکردم 6 میلی متر قطر دارند) بایستی از کنتور آمده باشد ( که این سیم 35 الی 40 آمپر) تحمل دارد. پس تنها با دانستن میزان قیمت هر کیلو وات (بسته به هر زمان) میتوان به راحتی مصرف برق را به صورت ماهانه حساب کرد.

کیلو وات ساعت

به ارقام روی قبض برق و ارقام روی آن  به دقت نگاه کنید، روی قبض برق زیاد با واژه کیلو وات ساعت برخورد خواهید کرد. یک کیلو وات ساعت (kwh) در واقع مقدار مصرف یک وسیله برقی ۱۰۰۰ واتی در مدت زمان یک ساعت است. به طور مثال اگر ما ۱۰ عدد لامپ ۱۰۰ وات رشته ای را به مدت یک ساعت روشن کنیم، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم و در این صورت کنتور برق یک شماره می اندازد. یا اینکه اگر یک کولر گازی ۲۰۰۰ وات را نیم ساعت روشن کنیم، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم . پس هر شماره ای که کنتور می اندازد، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف شده است. در ماینر ها هم به همین صورت می باشد، یعنی به ازای  هر یک ساعت 1320 وات مصرف برق دارد که در 24 ساعت  31680 وات و به صورت ماهانه  950400 وات یا یه صورت گرد شده 950 کیلو وات ساعت  مصرف برق ماهیانه برای دستگاه ماینر شماست.

نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی

بهای صورتحساب برق مصرفی شامل بهای انرژی و تخفیف ولتاژ و بهای قدرت و تفاوت تعرفه آزاد و تجاوز از قدرت و بهای انرژی راکتیو و بهای فصل و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض برق می باشد:
بهای انرژی:
بهای انرژی کم بار، میان بار و اوج بار را براساس نرخهای مربوطه محاسبه می نمائیم:
بهای انرژی = مصرف * نرخ

 

نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی در ماینر ها به چه میزان است؟

نظرات کاربران

دیدگاه خود با ما در میان بگذارید

اطلاعیه در رابطه با خرید و فروش

در حال حاظر تمامی مراحل احراز هویت از طریق پشتیبانی واسطک در تلگرام صورت می گیرد. لطفاً پس از اتصال فیترشکن خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به پشتیبانی متصل شوید.

اتصال به پشتیبانی تلگرام واسطک
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ثبت نام
حساب کاربری دارم ورود
نام خود را به فارسی وارد کنید
نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کنید
شماره موبایل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نام گاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید
تکرار گذرواژه خود را وارد کنید
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ورود
حساب کاربری ندارم ثبت نام
نام کاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید