بانک مرکزی اروپا,ارز دیجیتال

نظر اروپا بر پر ریسک بودن ارز‌‌‌ دیجیتال

قوانین اروپا بر پر ریسک بودن ارز‌‌‌ دیجیتال بانک مرکزی اروپا در گزارشی به عنوان «دارایی‌های ارز دیجیتال: ارتباط ثبات مالی، سیاست مالی، پرداخت، و زیرساخت‌های بازار»، تأثیر احتمالی ارزهای دیجیتال بر توسعه اقتصادی و سیاست‌های مالی را مورد بررسی قرار داده است. بانک مرکزی اروپا بیان کرده:  اگر ارزهای دیجیتال به یک جایگزین قابل‌ اعتماد برای پول و سرمایه گذاری تبدیل شوند، احتمال وقوع چنین معیارهایی وجود دارد، اما در حال حاضر نقش پولی ندارند. طبق اعلام، گسترش ارزهای دیجیتال همچنان محدود خواهد بود؛ از آنجایی که قیمت ...

قوانین اروپا بر پر ریسک بودن ارز‌‌‌ دیجیتال

بانک مرکزی اروپا در گزارشی به عنوان «دارایی‌های ارز دیجیتال: ارتباط ثبات مالی، سیاست مالی، پرداخت، و زیرساخت‌های بازار»، تأثیر احتمالی ارزهای دیجیتال بر توسعه اقتصادی و سیاست‌های مالی را مورد بررسی قرار داده است.

بانک مرکزی اروپا بیان کرده:  اگر ارزهای دیجیتال به یک جایگزین قابل‌ اعتماد برای پول و سرمایه گذاری تبدیل شوند، احتمال وقوع چنین معیارهایی وجود دارد، اما در حال حاضر نقش پولی ندارند.

طبق اعلام، گسترش ارزهای دیجیتال همچنان محدود خواهد بود؛ از آنجایی که قیمت دارایی‌های دیجیتال همچنان پر نوسان باقی می‌ماند، تنها تعداد کمی از افراد حاضر به خریدوفروش کالا و خدمات با استفاده از ارز دیجیتال خواهند بود.

با این حال، بانک مرکزی اروپا این نکته را یادآور می شود که توسعه ارزهای دیجیتال با ثبات – که ارزش آن ها با توجه به دارایی های فیزیکی یا پول های فیات تعیین می شود و یا با توجه به الگوریتمی خاص تثبیت می شود – مستلزم نظارت مستمر است، زیرا اگر ذخایر بانک های مرکزی را به عنوان ضامن مالی داشته باشند، از نوسانشان کاسته می‌شود.

درنهایت، بانک مرکزی اروپا استدلال می‌کند که «فقدان هر موسسه خاصی که از ارزش دارایی‌های دیجیتال محافظت کند، (مثل بانک مرکزی یا یک نهاد مالی) به چند دلیل نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان نوعی پول استفاده کرد: نوسان قیمتی ارزهای دیجیتال مانع از استفاده از آن‌ها به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش و ابزار پرداخت می‌شود. علاوه بر آن ممکن است استفاده از آن به‌عنوان یک واحد پولی خاص را سخت کند.»

«ارزهای دیجیتال، بیت کوین یا هر چیزی شبیه به آن، واقعاً ارز به‌حساب نمی‌آیند – بلکه نوعی دارایی هستند. یورو، یورو است – چه امروز، چه فردا، و چه یک ماه دیگر – یورو همیشه یورو خواهد بود و بانک مرکزی اروپا هم از آن حمایت می‌کند. ولی پشتوانه ارز دیجیتال چه کسی است؟ بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که ارزهای دیجیتال، دارایی‌های پر ریسکی هستند.»

نظرات کاربران

دیدگاه خود با ما در میان بگذارید

اطلاعیه در رابطه با خرید و فروش

در حال حاظر تمامی مراحل احراز هویت از طریق پشتیبانی واسطک در تلگرام صورت می گیرد. لطفاً پس از اتصال فیترشکن خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به پشتیبانی متصل شوید.

اتصال به پشتیبانی تلگرام واسطک
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ثبت نام
حساب کاربری دارم ورود
نام خود را به فارسی وارد کنید
نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کنید
شماره موبایل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نام گاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید
تکرار گذرواژه خود را وارد کنید
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ورود
حساب کاربری ندارم ثبت نام
نام کاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید