چند نمونه از خنک کننده های ماینر (Miner)

چند نمونه از خنک کننده های ماینر (Miner): ماینر ها به ازای پردازشی که انجام می دهند،تولید گرما می کنند و به هر میزان که این پردازش پیچیده تر باشند،بایستی از ظرفیت بیشتری از پردازنده استفاده کنند، که در نتیجه گرمای بیشتری ایجاد می شود. در صورتی که این گرما به درستی خارج نشود، ممکن است پردازنده در اثر داغ شدن بیش از حد، صدمه ببیند و حتی منجر به آتش سوزی در مدار نیز شود. بنابراین یکی از اجزای مهم هر سیستم کامپیوتری، خنک کننده آن است. در این بین چون دستگاه های ماینر که از آن ها برای استخراج ارز استفاده می شود، از بی...

چند نمونه از خنک کننده های ماینر (Miner):

ماینر ها به ازای پردازشی که انجام می دهند،تولید گرما می کنند و به هر میزان که این پردازش پیچیده تر باشند،بایستی از ظرفیت بیشتری از پردازنده استفاده کنند، که در نتیجه گرمای بیشتری ایجاد می شود. در صورتی که این گرما به درستی خارج نشود، ممکن است پردازنده در اثر داغ شدن بیش از حد، صدمه ببیند و حتی منجر به آتش سوزی در مدار نیز شود. بنابراین یکی از اجزای مهم هر سیستم کامپیوتری، خنک کننده آن است. در این بین چون دستگاه های ماینر که از آن ها برای استخراج ارز استفاده می شود، از بیشترین قدرت پردازنده برای استخراج استفاده می کنند، گرمای بسیار زیادی را تولید می کنند. این عامل سبب می شود تا انتخاب یک خنک کننده ماینر مناسب با پیچیدگی هایی همراه شود، خصوصا اینکه در حال حاضر مدل های مختلفی از آن نیز در بازار موجود می باشد.

داشتن خنک کننده برای ماینر ها  الزامی است؟

یکی از مهمترین قطعات برای ماینر ها داشتن یک خنک کننده برای استخراج ارز (مثل بیت کوین BTC) می باشد، و در صورتی که از یک خنک کننده مناسب استفاده نشود، سیستم شما به شدت آسیب می بیند، البته متناسب با استخراجی که می کنید، خنک کننده شما هم متفاوت خواهد بود.

 

خنک کننده های بادی

انواع خنک کننده ماینر؟

یکی از مهمترین قسمت های یک سیستم استخراج، بحث خنک کردن آن است. خنک کننده های ماینر و سیستم های استخراج انواع متفاوتی دارند که بسته به دستگاهی که شما در اختیار دارید و میزان توانی که قصد استفاده از آن را دارید، ممکن است متفاوت باشد.

 

 

البته این را هم در نظر داشته باشید که مصرف برق این نوع کننده بر حسب تعداد فن ها، زیاد می باشد.

بسته به مقدار گرمای تولیدی ماینر، راههای مختلفی برای خنک کردن ماینر وجود دارد:

خنک کننده‌های بادی
خنک کننده‌های آبی
خنک کننده‌های روغنی

1- خنک کننده های بادی (Air Cooler) ماینر

سیستم خنک کننده بادی یک روش سنتی است. برای کاربرانی که حرفه‌ای نیستند مناسب است. این خنک کننده شامل دو قسمت می‌باشد. یکی مستقیم روی پردازنده نصب شده با نام هیت سینک و دیگری بالای هیت سینک و با فاصله کم قرار دارد. در این خنک کننده به دلیل استفاده از چندین فن بزرگ و کوچک با اینکه گرمای ایجاد شده را کاهش می‌دهد ولی هزینه مصرفی برق بالایی دارد.

 

خنک کننده های بادی (Air Cooler)
                                                                   خنک کننده های بادی (Air Cooler)

                                                              

2- خنک کننده های آبی (Water Cooler) ماینر

سیستم خنک کننده آبی یکی دیگر از سیستم‌های خنک کننده ماینر محسوب می‌شود. این خنک کننده از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است. هیت سینک که مستقیم روی پردازنده نصب می‌شود، فن‌های خنک‌کننده، لوله‌های انتقال آب. فن‌های خنک کننده در مسیر مخزن و یا لوله‌های انتقال آب قرار دارند که آب مخزن را خنک می‌کنند و آب خنک به سمت هیت سینک هدایت شده و در نتیجه منجر به خنک شدن پردازنده می‌شود.

 

خنک کننده های آبی (Water Cooler)
                                                            خنک کننده های آبی (Water Cooler)

3- خنک کننده های روغنی (Oil Cooler) ماینر

سیستم خنک کننده روغنی بهترین نوع خنک کننده ماینر است که برای استخراج های حرفه‌ای کاربرد دارد. در این خنک کننده از روغن مینرال استفاده می‌شود که خاصیت رسانایی ندارد. میتوان کل دستگاه ماینر را درون روغن فرو برد و نگران اتصالی دستگاه نبود. از مزایای این خنک کننده میتوان انتقال گرما، کاهش صدای دستگاه و سرعت بالای خنک کردن دستگاه ماینر را نام برد. در نتیجه باعث سود دهی بیشتر ارز دیجیتال می‌شود.

خنک کننده های روغنی (Oil Cooler)
                                                                خنک کننده های روغنی (Oil Cooler)

 

 

 

نظرات کاربران

دیدگاه خود با ما در میان بگذارید

اطلاعیه در رابطه با خرید و فروش

در حال حاظر تمامی مراحل احراز هویت از طریق پشتیبانی واسطک در تلگرام صورت می گیرد. لطفاً پس از اتصال فیترشکن خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به پشتیبانی متصل شوید.

اتصال به پشتیبانی تلگرام واسطک
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ثبت نام
حساب کاربری دارم ورود
نام خود را به فارسی وارد کنید
نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کنید
شماره موبایل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نام گاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید
تکرار گذرواژه خود را وارد کنید
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ورود
حساب کاربری ندارم ثبت نام
نام کاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید