بیت‌کوین (Bitcoin) چیست؟

تعریف مقدماتی بیت‌کوین (Bitcoin)

بیت کوین (Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده‌ای  (cryptocurrency) غیرمتمرکز می‌باشد. غیرمتمرکز یعنی هیچ بانک، و یا موئسسه مالی نمی‌توانند کنترل این شبکه را به دست بگیرند و در یک کلام هیچ کس مالک اصلی آن نیست، درست مثل اینترنت که هیچ شخص و یا موئسسه ای مالکیت آن را نمی تواند داشته باشد.

در سیستم های پرداخت سنتی پول تولید شده توسط دولت ها، با پشتیانی طلا انجام می شود، در اصل یعنی ارزش پول‌های رایج در یک کشور به واسطه‌ای طلاهای موجود در بانک مرکزی هر کشور می باشد، پس اسکناس به تنهایی ارزشی ندارد و بدون پشتوانه طلا تنها یک کاغذ بی ارزش می‌باشد.

 در بیت کوین بر خلاف سیستم های پرداخت سنتی فاقد هر گونه پشتوانه می‌باشد و ارزش آن به خود بیت کوین است، در این ارز دیجیتال به محض اینکه بیت کوینی دریافت کردید مانند سکه و طلا ارزش بالایی خواهد داشت.

شما با بیت کوین می توانید بدون اعتماد به شخص، موئسسه و یا نهادی به تمام جهان و به صورت مستقیم و بدون واسطه بیت کوین ارسال کنید.

هدف اصلی بیت کوین چیست؟

هدف اصلی از بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده، انتقال و پرداخت‌های مالی بدون وجود هر گونه نظارت نفر سوم مانند بانک‌ها‌ و یا دولت هاست،با این کار قدرت اصلی در مبادلات مالی از کنترل دولت ها درآمده و کاربران کنترل اصلی را به عهده می‌گیرند، که با این کار انحصار طلبی از دست دولت ها کوتاه شده و این خود مردم هستند که قدرت اصلی را به دست می‌گیرند. که این یکی از مهمترین ویژگی‌های بیت کوین یعنی غیرمتمرکز بودن آن است.

در حاضر بیت کوین را در کشورهای مختلف جهت انجام پرداخت ها پذیرفته‌اند، و هرکس می‌تواند به راحتی یک کیف پول مجازی ایجاد کند.

کیف پول بیت کوین(Bitcoin Wallet)

جهت نگهداری ارزهای دیجیتالی نیاز به یک کیف پول مناسب دارید و هر کس بر اساس شرایط خود یک کیف پول بهینه را انتخاب می‌کند.انتخاب کیف پول سلیقه‌ای می باشد، و هر کس نسبت به نوع شرایط آن را انتخاب می کند. به عنوان مثال کسی که کامپیوتر شخصی ندارد، کیف پول موبایل و یا وب را بهترین گزینه می داند.

در حال حاضر بهترین گزینه که مورد استقبال اکثر کاربران می‌باشد کیف پول، بلاک چین (Blockchin)  می‌باشد.

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعیه در رابطه با خرید و فروش

در حال حاظر تمامی مراحل احراز هویت از طریق پشتیبانی واسطک در تلگرام صورت می گیرد. لطفاً پس از اتصال فیترشکن خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به پشتیبانی متصل شوید.

اتصال به پشتیبانی تلگرام واسطک
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ثبت نام
حساب کاربری دارم ورود
نام خود را به فارسی وارد کنید
نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کنید
شماره موبایل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نام گاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید
تکرار گذرواژه خود را وارد کنید
به سامانه واسطک خوش آمدید
  • بستری مطمئن در خرید و فروش آنلاین
  • وب مانی
  • پرفکت مانی
  • پی پال
ورود
حساب کاربری ندارم ثبت نام
نام کاربری خود را وارد کنید
گذرواژه خود را وارد کنید